Hotline
+905399148580

........................ CV - MESLEK YAŞAMI ÖZETİ

Yönetim Danışmanı, Mali Müşavir, Profesyonel Koç ve Yazar olan     

Mentor KADRİ KANPAK

İST Ünv. İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve İşletme Bölümleri mezunudur.

Meslek Yaşamına, Dicle Üniversitesi İşletme ve Muhasebe Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak başlamıştır.

Askerliğini yedek subay olarak tamamlamıştır.

Demirören, Toprak ve Profilo Holdinglerde; YKB Asistanı, Denetim (uzmanı) Kurulu Üyesi, Mali İşler Müdürü ve Endüstri Genel Müdürü olarak; Fabrika Düzenleme, Yönetim Organizasyonu, Faaliyet Denetimi ve Mali Analiz, Vaka Soruşturma ve Dava Hazırlık Raportörü, Planlama-Strateji-Bütçe-Finans ve Pazar Geliştirme uygulamları yapmıştır.

1990 yılında çıkarılan yasaya göre (nitelik ve yetki olarak) YMM statüsünde olmasına rağmen mevzuatı sevmediğinden almadığı yetki belgesi hakkı zaman aşımına uğradığından Yönetim Danışmanlığı çalışmalarındaki Mali Konulara referans olması amacıyla gerekli sınavları kazanarak İSMMMO da 45.321 sicil numaralı Mali Müşavirdir.

1992 yılında kimya sektörünün küresel kuruluşu HENKEL, Türk Sanayinin en genç Genel Müdürü sıfatıyla davet ettiği sekiz günlük gezi ve inceleme amaçlı Almanya programında üç önemli kuruluşta yaptığı gözlem ve irdeleme çalışmalarıyla Alman İşletme Yönetiminin ve kalitesinin temel prensipleriyle tanışmıştır.  

İTÜ-KOSGEB’DE düzenlenen sertifikalı Yönetim Danışmanlığı programını tamamladıktan sonra çok farklı fazla sektördeki KOBİ lere Yönetim Destek Hizmetleri vermiştir.

Türkiye'de ilk defa İTÜ-KOSGEB te başlattığı, çok defa organize ettiği ve eğitmenliğini yaptığı ‘Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi’ başlığındaki program farklı kuruluşlar tarafından kısmen farklılaştırıp özetlenerek ülke genelinde yaygınlaşmıştır. Bu programı geliştirerek uygulayacağı program için TE Ticari Ehliyet markası adına tescillidir.  

Yenilenmek amacıyla 2014 te ICF Programlı Profesyonel Koçluk ve 2018 de TÜGİM bünyesinde mentörlük eğitim programlarıyla sertifikalanmıştır.

Mesleki kariyerinin dışında hobi başlığında yaptığı; insana, topluma ve devlete dair çalışmalarının ürünü olan 600 den fazla makalesi ilgili dergilerde ve Milliyet Blogta yayınlamıştır.

2004 te Bilinçli Yaşamın Alfabesi, sonrasında geliştirdiği kapsamıyla 2012-2019 yıllarında YAŞAMIN DETAYLARI isimli kitabının baskılarına ilave yaptığı toplam çalışmalarının en önemlilerini kapsayan 2023 te yayınlanan ZİHNİMDE BİRİKENLER kitabı e.kitapçılarda satılmaktadır.  

Yerel ve Ulusal TV kanallarında 20 den dazla Sosyo-Ekonomik kapsamlı programlar yapmıştır. 

Devlet Yönetiminin İyileştirilmesi, Ekonomiye Reel Çözüm Önerileri, KDV nin düşürülmesi,

Suçlu veya Potansiyel Suçlu Vatandaşların Problemleri ve Çözüm Önerileri, başlıklarında yaptığı kamuya dair çalışmalar devletin üst makamlarınca kabul görmüş, takdir ve teşvik edilmiştir.

Tüm çalışmalarına dair 90 dan fazla videosu YouTube ta yayındaır. 

İLETİŞİM

  1. e.posta: kadrikanpak@hotmail.com - 

  2. WhatsApp: 0539 914 8580

  3. https://www.biyografya.com/biyografi/4918 

--------------------------------

İlgili kaynaklar:

Diyarbakır Ansiklopedisi (2013) -

Geçmişten Günümüze Diyarbakırlı İlim Adamları Yazarlar ve Sanatçılar (2014) -

Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (C12-2018).